Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Formuła 3 ma nowego zawodnika, BMW ma pomysł na i8, Audi R8 ma najlepszy wydech, a Dakar 2017… startuje lada chwila!

| | Komentarze:

Mick Schumacher w pełnym skupieniu...

fot. mickschumacher.ms

O czym ciekawym pisały w minionym tygodniu gazety i serwisy motoryzacyjne? O awansie nowego wyjątkowego uczestnika F3, a w przyszłości być może i F1, o zawodnikach Rajdu Dakar 2017, a także o nowym pomyśle BMW na model i8 oraz konkursie “Wydech Roku”...

W Formule 3 weźmie udział Schumacher…

…Mick, czyli syn znanego już w świecie F1, siedmiokrotnego mistrza świata, Michaela. W nadchodzącym sezonie - pisze serwis motorsport.v10.pl - udało mu się zakwalifikować do Europejskiej Formuły 3. A wszystko dzięki wygranych startach F4 we Włoszech i Niemczech. Serwis informuje ponadto, że Schumacher Junior reprezentować będzie ekipę Prema. Mick, trzymam za ciebie kciuki!

Rok 2017 i Rajd Dakar

Jak co roku w Rajdzie Dakar wystartuje wielu zawodników polskiej narodowości. Już 1 stycznia z Asunción (Paragwaj) rusza wyścig, w którym weźmie udział 146 motocyklistów, 37 zawodników płci żeńskiej i męskiej poruszających się quadami, a także 50 ciężarówek - wylicza auto-swiat.pl. Łącznie w wyścigu ma wziąć udział 661 pojazdów, aż z 59 krajów. Start jest przewidziany dokładnie pod pałacem prezydenckim - Palacio de los López. Ceremonia towarzysząca startowa ma się rozpocząć o 17. Na samej trasie pojawi się, aż 10 rodaków - Kuba Piątek, Maciej Berdysz, Paweł Stasiaczek i debiutant Adam Tomiczek na motocyklach, Rafał Sonik i debiutant Kamil Wiśniewski na quadach, Kuba Przygoński w Mini, Sebastian Rozwadowski w Hiluxie Benediktasa Vanagasa (każdy z panów plus jeden mechanik pokładowy), Darek Rodewald i Michał Wrzos - ciężarówki. Za naszych rodaków też trzymam mocno kciuki!

BMW i8 eko, ale nie elektryk?

Koncern BMW zdecydował nie robić zbyt drastycznych kroków ku ekologicznej przyszłości i zamiast od razu proponować modele elektryczne - zajmie się autami hybrydowymi. Jak zdradza moto.pl, decyzja ma bezpośrednio dotyczyć nowej odsłony modelu i8. Co serwis wie na ten temat? Przede wszystkim to, że w nowym i8 ma zostać wzmocniony silnik o 15 KM. Ma także zostać poprawiona areodynamika po to, aby móc o 0,2 poprawić wynik do setki. Mają się w nim także znaleźć lepsze baterie, a co za tym idzie - zwiększy się jego zasięg. Aktualnie baterie i8 mają 7,1 kWh, nowe mają mieć pojemność 10 kWh. Z ciekawostek mogę wspomnieć, że wraz z premierą i8 ma zadebiutować i8 Spyder, ale póki co to nic potwierdzonego…

Audi R8 V10 ryczy najlepiej

W tegorocznym plebiscycie na "Samochód Roku Moto.pl" Audi R8 V10 Plus otrzymało nagrodę w kategorii "Wydech Roku". Auto zostało dokładnie przetestowane w Gdańsku, w najdłuższym w Polsce tunelu drogowym pod Martwą Wisłą. Jak brzmi 610-konny zdobywca tego, jakże wspaniale brzmiącego tytułu? Zobaczcie na tej stronie moto.pl.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora