Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

A2 podnosi opłaty, Range Rover i Porsche pokazują nowe modele, a Rolls-Royce bije rekordy sprzedaży

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid

fot. Porsche

W zeszłym tygodniu w prasie i serwisach motoryzacyjnych huczało na temat podwyżki na autostradzie A2, o nowych modelach Range Rover’a i Porsche, zaprezentowanych rzecz jasna w Genewie, a także o rekordowej sprzedaży Rolls-Royce’a. I właśnie o tym dziś w naszej prasówce!

Kto zapłaci więcej na autostradzie A2?

Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej w rozmowie z autoswiat.pl przyznała, że „podwyżka opłat wynika z faktu, że A2 między Nowym Tomyślem a Koninem jest jedynym odcinkiem autostrady A2, który w pełni finansuje i utrzymuje się z pobieranych od kierowców opłat”. Kto zatem i jaką dodatkową kwotą będzie jeszcze „wspierał” A2? Motocykle i auta osobowe zapłacą za przejazd 3 odcinków autostrady 57 złotych, tj. o złotówkę więcej na każdym odcinku. Co ciekawe, opłata dla aut dostawczych i ciężarowych wcale się nie zmieni. Najwięcej jednak zapłacą auta nienormatywne - za przejazd całego odcinka zapłacą, aż… 570 złotych!

Range Rover pokazał w Genewie model Velar

Przedstawiciele koncernu na łamach prasy twierdzą, że Velar ma wypełnić lukę pomiędzy Evoqiem a modelem Sport. Co ciekawe, jego platforma będzie taka sama, jak w modelu F-Pace Jaguara. Co ma go zatem wyróżniać? Serwis v10.pl pisze, że przede wszystkim szeroki wybór silników - od 4-cylindrowego oszczędnego silnika, po 8-cylindrowe monstrum. Kiedy premiera? Podobno 1 marca! Zatem… odliczamy!

Nadjeżdża Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid

Co to? Kolejne odkrycie genewskie. Serwisy motoryzacyjne donoszą, że ma mieć swoją premierę w Europie dopiero w lipcu. Co posiada wyjątkowego? Przy napędzie hybrydowym 4-litrowy silnik V8 z odmianą Turbo łączy się z jednostką elektryczną, co skutkuje mocą 680 KM, 850 Nm i do 100 przyspiesza w 3,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 310 km/h! Zasięg na samym zasilaniu elektrycznym wynosi jedynie 50 km. Koszt? 903 630 zł lub wersja Executive 968 780 zł.

Kto kupuje limuzyny Rolls Royce?

Jak pewnie wiecie, Rolls Royce to luksusowa brytyjska marka z grubo ponad 100-letnią historią. Jak wylicza autoswiat.pl, jej 136 salonów można spotkać w 50 krajach świata. W samej Polsce - pisze serwis - sprzedano dwa razy więcej tych limuzyn w roku 2016 niż w roku 2015. Gdzie najlepsze okazały się wyniki sprzedaży? W Japonii. Tam wzrost kupujących sięgnął aż 51 procent. Zaraz potem w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Chinach. Ciekawostką jest też to, że w 2016 hotel THE I3 w Macao zakupił ich aż 30. Po co? Podobno - jak pisze autoswiat.pl - do wożenia swoich gości. Najbliższa premiera nowego modelu Phantom jest przewidziana na 2018 rok.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora