Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Idealny samochód dla rodziny. Oto kwestie, na które musisz zwrócić uwagę!

| | Komentarze:

Duży, bezpieczny, funkcjonalny. Takie określenia nasuwają się nam, kiedy myślimy o samochodzie rodzinnym. Jakie cechy konkretnie powinien mieć taki pojazd? Na co zwracać swoją uwagę podczas podejmowania decyzji zakupowych? Poniżej cała lista podpowiedzi. Skorzystaj z nich i wybierz model, który najbardziej będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Najlepsze auto rodzinne – od czego zacząć wybór?

Przede wszystkim na pierwszym miejscu powinna być praktyczność takiego pojazdu. Chodzi tu zwłaszcza o duże wnętrze oraz przestrzeń bagażową. Taką, która będzie gwarantowała komfort podróży i codziennego funkcjonowania. W tej roli najlepiej sprawdzają się samochody z nadwoziem kombi. Dobrą opcją jest także SUV lub van. Bez trudu zmieści się w nich pięcioosobowa rodzina, a także bagaż, który wszyscy jej członkowie zechcą zabrać ze sobą w podróż.

Duży bagażnik auta to jeszcze nie wszystko. Walorem jest też większa ilość miejsca na tylnej kanapie oraz różnego rodzaju schowki. A jakie auto dla 5-osobowej rodziny albo jeszcze większej? Tutaj z pewnością sprawdzi się van lub minivan, który jest w stanie pomieścić nawet 9 osób.

Komfort jazdy – wygoda dla całej rodziny

Samochód rodzinny to pojazd, którym rodzice razem ze swoimi pociechami wyjeżdżają na wspólne wakacje – w góry lub nad morze. Dlatego tak ważnej jest, aby podczas dłuższych podróży zagwarantowane było nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort. Co go zapewni? Warto, aby pojazd wyposażony był system nawigacji GPS, czujnik parkowania, kamerę cofania, zestaw głośnomówiący z Bluetooth, czujnik deszczu. Dodatkową wygodę dają lusterka składane elektrycznie, wielofunkcyjna kierownica oraz tempomat.

Jakie auto rodzinne? Nie zapomnij o względach praktycznych

Podczas rodzinnych wycieczek na łonie natury sprawdzi się napęd na cztery koła. Z tego względu godne polecenia są właśnie SUV-y. Auta z wysokim zawieszeniem to również wygoda podczas wsiadania i wyjmowania małego dziecka z fotelika.

Co więcej, warto upewnić się, czy tapicerka będzie łatwa do utrzymania w czystości. Trzeba też sprawdzić, czy auto ma miejsce na kosz na śmieci oraz dodatkowe lusterko do monitorowania dzieci jadących z tyłu. Poza tym bardzo ważne jest to, aby nowy rodzinny samochód wyposażony został w specjalny system Isofix.

Najlepszy samochód rodzinny. Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Najlepsze auto rodzinne to auto bezpieczne. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto sprawdzić, jaką ocenę zyskał on w popularnych testach zderzeniowych. Wykonuje się je w znanych ośrodkach badawczych, takich jak: EuroNCAP, IIHS & HLDI. Szczególnie cenne jest pierwsze z wymienionych badań, ponieważ mówi nie tylko o bezpieczeństwie dorosłych, ale również dzieci.

Jaki samochód dla rodziny? Nie zapominajcie o walorach wizualnych

Bardzo ważną kwestią, choć nie najważniejszą, jest oczywiście wygląd auta. Zadowolenie z takiego pojazdu to też pozytywne odczucia estetyczne. Nie każdemu musi podobać się szeroki przód samochodu typu van i nie każdy musi jeździć samochodem, który ma odsuwane boczne drzwi. Wybierzcie model, który dla was posiada odpowiednią prezencję i jest jednocześnie funkcjonalny.

Auto rodzinne – nie zapomnij o kosztach

Poza tym trzeba pamiętać o tym, że samochód to również koszty. A te potrafią być naprawdę spore. Szczególnie jest to odczuwalne po zakończeniu gwarancji. Dlatego warto wybierać modele stosunkowo nowe i takie, które zaliczane są do aut najmniej awaryjnych.

Zgodnie z niemieckim raportem TUV, który w roku 2019 objął około 8,8 mln aut, najlepiej pod tym względem sprawdziły się: Mercedes GLK (auta 2 i 3-letnie), Porsche 911, Mercedes Klasy B, Audi Q5 (auta 4 i 5-letnie).[1]

Dodatkowo patrzymy na spalanie, które przekłada się na koszty zakupu paliwa. To bardzo ważny czynnik zwłaszcza, jeżeli jesteście rodziną, która dużo podróżuje i często korzysta z auta.

 

[1] https://www.motofakty.pl/artykul/najmniej-awaryjne-auta-raport-tuv-2019.html

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora