Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Czy wiesz, za co płacisz, gdy tankujesz na stacji? Picodi wzięło pod lupę ceny paliwa

| | Komentarze:

Gdyby nie marże i podatki, za paliwo płacilibyśmy nawet dwa razy mniej. W swojej nowej publikacji Picodi sprawdza, ile pieniędzy oddajemy do budżetu podczas każdego tankowania i skąd biorą się różnice w cenach na poszczególnych stacjach.

Ceny paliwa zmieniają się z miesiąca na miesiąc, a rządzący dokładają do nich kolejne opłaty. W Sejmie pojawiły się już plany wprowadzenia nowego podatku drogowego oraz opłaty emisyjnej (na Pb95 i ON), za pomocą której kierowcy będą dorzucać się do rozwoju ekologicznych technologii. Co już dziś kryje cena benzyny? Odpowiedzi szukał portal Picodi w ramach nowego cyklu "Prawdziwa cena produktu". Jak wynika z analizy Picodi, rzeczywiste koszty zakupu benzyny w rafinerii oraz jej transportu (wraz z drobną marżą właściciela stacji) to jedynie 45 proc. ceny. Tankując na stacji, większą część pieniędzy oddajemy do budżetu państwa w postaci podatku, akcyzy i opłaty paliwowej. Co ciekawe, roczna marża na benzynie nie wystarczy, by utrzymać stację benzynową. To właśnie dlatego właściciele muszą ratować się sprzedażą innych produktów, często w cenach wyższych niż w zwykłych sklepach. Słysząc zatem propozycję "a może hot doga do tego?", trzeba pamiętać, że to właśnie m.in. te parówki decydują o być albo nie być danej stacji – podkreślają autorzy publikacji. 

Dokładny proces dystrybucji benzyny, tj. ? Skąd biorą się różnice w marżach na poszczególnych stacjach, firma Picodi opisuje na stronie https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/benzyna-prawdziwa-cena

Polub fanpage AUTOREDUTY

tagi:#paliwo

Inne wpisy autora