Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Odpowiedź koncernu British Automotive na auta z napędem elektrycznym Tesli to…

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

I-Pace Concept to pierwszy i najnowszy model koncernu British Automotive

fot. British Automotive

I-Pace Concept to najnowszy model przyszłości motoryzacji koncernu British Automotive. Swoją premierę miał w Los Angeles na Auto Show trwającym aktualnie w Stanach. Ma być konkurencją dla modelu Tesli X. Dla tych, którzy zatarli już rączki mam smutną wiadomość w sprzedaży dostępny będzie dopiero w 2018 roku.

Cechy I-Pace Concept w liczbach

Aż dwa silniki elektryczne - na obu osiach - jeden na tylniej, drugi na przedniej. Napęd na cztery koła, do 100. dzielić mają tylko 4 sekundy. Aby uzyskać, jak najefektywniejszy środek ciężkości obudowa akumulatorów jest aluminiowa, a wbudowano ją w płytę podłogową po stronie pasażera podaje Ian Hoban - dyrektor linii modelowej British Automotive. Przewiduje on także, że średnio przeciętny śmiertelnik będzie zmuszony ładować go jedynie raz na tydzień, a baterie będą zmodyfikowane tak, aby w dwie godziny w pełni naładować oba silniki. Co istotne, cena jego ma być o ¼ większa niż aktualnego modelu F-Pace.

Czy realne jest wprowadzenie aut eletrycznych do codziennego użytku?

W swojej branży nigdy nie naprawiałem takiego auta, ale jestem ciekaw, czy za kilka dekad nie będzie takiej sytuacji, że każdy z nas będzie jeździł autem z napędem elektrycznym. Tymbardziej, że jeśli chodzi o zasięgi, tj. o sposób przetwarzania energii z akumulatorów świat motoryzacji zrobił krok do przodu, czego efektem jest równo 681,4 km przejechane na jednym ładowaniu modelu Tesli S, o czym informował oficjalnie koncern na swoim profilu Twitterowym.

Elektryczne auta na drodze to jeszcze przyszłość

Ewidentny wpływ ekologii odciska ostateczne piętno na kierunku obranym przez świat motoryzacji. Pierwszym krokiem były napędy hybrydowe, kolejnym okazują się być auta z napędem elektrycznym. Także w Polsce, jak podaje “Gazeta Prawna” mają wejść obostrzenia przepisów w centrach miast dla aut emitujących spaliny, szczególnie sprawa ma dotyczyć miasta Kraków. Ponadto, jak podaje “Gazeta Wyborcza” Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy wspiera projekt powstania bezpłatnych parkingów dla aut elektrycznych. Serwis bankier.pl powołuje się na informacje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, że od 1 lipca 2016 rozpoczęto udzielać preferencyjnych kredytów dla tych, którzy chcą kupić samochód elektryczny. Tak, więc elektryka w motoryzacji to nieunikniona przyszłość, choć moim zdaniem wciąż dość odległa, bo póki co stacji do ładowania w Polsce jest, jak na lekarstwo.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora