Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Nowy Jaguar E-Pace, czyli kompaktowy SUV

| | Komentarze:

Nowy Jaguar E-Pace ma się mierzyć z takimi modelami, jak Porsche Macan, Audi Q2, BMW X1, a także Range Rovera Evoque

fot. Jaguar

E-Pace to najnowszy SUV koncernu. SUV, który ma być kompaktem. Choć z pozoru może się wydawać, że te dwa określenia się wykluczają, to najnowszy Jaguar ma się mierzyć z takimi modelami, jak Porsche Macan, Audi Q2, BMW X1, a także Range Rovera Evoque. Wyzwanie? Ambitne wyzwanie! Prawda?

Jaguar E-Pace ma aż pięć różnych silników do wyboru

Trzy jednostki wysokoprężne i dwie benzynowe. W benzynie moc wyniesie 249 oraz 300 KM. W pozostałych to kolejno 150, 180 i 250 KM. Wszystkie silniki ingenium będą mieć aż 2 litry pojemności. Da to szansę na osiągnięcie setki przy jednej z największych mocy w 6,4 sekundy, a przy najsłabszej w prawie 11 sekund.

Sportowa stylistyka i napęd 4 na 4 w nowym Jaguarze E-Pace

Ponieważ przy najszybszej mocy nowy Jaguar ma osiągać setkę w 5,9 sekundy, koncern zadbał o to, aby kierowca miał lepszą kontrolę nad autem. Stąd napęd na wszystkie 4 koła, który ma wspomagać układ Active Driveline, zapewniając kierującemu stabilność jazdy. Przy najsłabszej mocy napęd ma być w standardzie na przód. W środku znajdziemy dwa rodzaje skrzyni biegów: manualna 6 stopni w dieslu 180 KM lub automatyczna 9 stopni we wszystkich pozostałych wersjach.

Nowy Jaguar E-Pace synchronizuje się ze smartfonem i smartwatchem

Pomoże w tym dziesięciocalowy, dotykowy ekran. To jednak nie jedyny bajer. W nowym E-PAce znajdą się także dwunastocalowe wirtualne zegary, system rozrywki Jaguar Touch Pro, wyświetlacz nowej generacji HUD - generalnie koncern zadbał o to, aby znalazły się w nim wszystkie najnowocześniejsze technologie. A do tego pojemny bagażnik (557l), rozstaw osi 2 681 mm, a także 4 395 mm długości i 21 calowe obręcze kół.

Kiedy nowy Jaguar E-Pace? Podobno już zimą

Tego roku ma wejść do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. W Polsce będzie dostępny planowo w styczniu 2018. Sam koncern też szykuje się do wyjątkowej premiery 2018 pierwszego w swojej marce elektryka - I-Pace. W przeliczeniu na złotówki E-Pace będzie kosztować mniej więcej 137 tys.

Ĺšródło: moto.pl, autoswiat.pl, pb.pl

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora