Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Nowy Bentley Continental Supersports jeszcze w tym roku

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (7)

Nowy Bentley Continental Supersports jeszcze w tym roku

fot. Bentley

Nowy Bentley Continental Supersports, to auto które ma mieć aż 700 KM mocy! Jeśli ta liczba nie do końca daje wyobrażenie, co może auto z taką mocą, to dodam, że do setki nowy Continental potrzebuje jedynie… 3,5 sekundy. Auto ma być dostępne jeszcze w tym roku.

Nowy Bentley Continental Supersports, czyli najmocniejszy Bentley w historii marki…

Będzie także najszybszym na świecie, czteromiejscowym coupe o luksusowym charakterze - tak przynajmniej twierdzą najwięksi specjaliści od motoryzacji. A o jakiej prędkości mowa? Nowy Bentley Continental Supersports będzie mógł rozpędzić się do 336 km/h! Minimalnie wolniejsza ma być wersja cabrio, bo setkę w nim osiągnie się dopiero po 3,7 sek z prędkością maksymalną 330 km/h. Aby to wszystko osiągnąć koncern stworzył silnik W12 6.0 z podwójnym turbodoładowaniem.

 

Jakie wnętrze w nowym Bentley Continental Supersports?

Wnętrze nowego Continentala Supersports ma być równie luksusowe, jak jego osiągi. Producent chwali się, że znajdziemy w nim połączenie alkantary, aluminium i włókna węglowego. Trzytonowa kolorystyka i pikowania znajdziemy na kierownicy, skrzyni biegów, no i oczywiście - szeroką możliwość dopasowania do indywidualnych upodobań klienta.

Jaki napęd i hamulce w nowym Bentley Continental Supersports?

Przy takich osiągach prędkości istotną kwestią - jeśli nie najistotniejszą - jest... system hamowania. Wersja Supersports jest wyposażona w system kontroli momentu obrotowego pochodzący z wersji Continental GT3-R. A to oznacza, że będą tu standardowe węglowo-ceramiczne hamulce. Ciekawostką jest też fakt, że dla maniaków prędkości będzie istnieć możliwość redukcji 5 kg masy dzięki zamianie wydechu na tytanowy. W środku znajdziemy także 8 biegowy automat z rozdziałem siły napędowej na osie 40:60. Cena i ilość sztuk tego “cacuszka” wciąż nie jest znana, ale czekamy na nie z niecierpliwością!

Ĺšródło: autokult.pl, moto.pl

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora