Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Land Rover Series I już 70 lat na ulicach!

| | Komentarze:

fot. Land Rover

Czy wiecie skąd swoją historię wywodzą kluczowe modele marki Land Rover, takie jak Defender, Discovery czy Range Rover? Historia series I - jak podej serwis lr.pl - rozpoczęła się dokładnie 70 lat temu. W 1948 roku, na wystawie motoryzacyjnej w Amsterdamie, został po raz pierwszy ukazany światu protoplasta marki tak dobrze znanej nam dzisiaj. Marki, która można rzec osiągnęła status ikony i sprzedaje się w łącznej liczbie ponad 7,2 milionów egzemplarzy - Land Rover Series I!

Kreator marki Land Rover, Maurice Wilks…

...naszkicował pierwsze trzy przedprodukcyjne modele na .... plaży Red Wharf Bay w 1947 roku. Aby uczcić to wydarzenie i niejako oddać hołd swemu kreatorowi na tej samej plaży, 68 lat później kilka Defenderów pozostawiając na piasku odciski opon odtworzyło około kilometrowy “malunek” swego twórcy w piasku. Pomysł na to wydarzenie został zainspirowany dziełem artysty Simona Beck’a, który na początku tego roku utworzył 250 metrowy wizerunek Land Rovera na zboczu Alp we Francji.


Obchody urodzin Land Rovera

Oficjalnie miały swoje miejsce w fabryce Land Rover Classic w Coventry 30 kwietnia br. Z tej okazji został zaprezentowany model “dziadek”, bo już 70. letni prototyp, który uczestniczył właśnie, aż te 70 lat temu w premierowym pokazie w Amsterdamie. Dla uczczenia tego, jak daleko marka zaszła (bo od Series I, aż po naszpikowanego ultranowoczesnymi wynalazkami SUV-a, jakim jest zaprezentowany w marcu br. w Genewie - Range Rover SV Coupé), tuż obok znalazły się także te najnowsze modele - Evoque i Velar. Co ciekawe słuch o tym “staruszku” po prezentacji w Holandii zaginął. Niedawno prototyp ten został odnaleziony w Solihull, gdzie jak się okazuje był wyprodukowany. Aktualnie planowana jest jego renowacja przez specjalistów z Jaguar Land Rover Classic. Osobiście bardzo mnie ciekawią jej efekty!

Ĺšródło: lr.pl

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora