Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Grupa Jaguar Land Rover z rekordowymi wynikami sprzedaży w styczniu!

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (3)

Land Rover Discovery Sport, Range Rover Sport i Jaguar F-PACE sprzedawały się najlepiej

fot. Jaguar Land Rover Group

Wysoka sprzedaż w minionym miesiącu w Ameryce Północnej i Chinach dała szansę na historyczny wynik dla całego koncernu Jaguar Land Rover Group. Portal automotiveworld.com podaje, że w tym roku koncern sprzedał aż 47 693 tys. pojazdów, co daje wynik o 4 proc. wyższy w stosunku do roku 2016. Na wynik ten miała wpłynąć sprzedaż takich marek, jak Land Rover Discovery Sport, Range Rover Sport i Jaguar F-PACE.

Amerykanie i Chińczycy pokochali Jaguary i Land Rovery...

Wzrosty wyników zanotowano w Ameryce Północnej (o 29 proc.), w Chinach (o 14 proc.) i w Wielkiej Brytanii (ok. 3 proc.). Andy Goss, dyrektor sprzedaży Jaguar Land Rover Group na łamach automotiveworld.com przyznał, że „imponujące wyniki sprzedaży tych dwóch krajach umocniły pozycję koncernu na całym rynku motoryzacyjnym w poprzednim miesiącu". Dodał także, że te „rekordowe wyniki styczniowe na tych dwóch rynkach osiągnęły w sumie liczbę aż 23 tysięcy sprzedanych aut". Ciekawostką zapewne jest fakt, że równolegle obniżyła się sprzedaż… w Europie.

Jaguar F-PACE i XF motorem napędowym koncernu…

Dla samej marki Jaguar, to najlepszy styczeń w całej historii! Koncern sprzedał bowiem 13 949 modeli F-PACE i XF. Jest to wynik o 76 proc. wyższy w stosunku do poprzedniego roku. Jeśli chodzi o markę Land Rover, w styczniu sprzedało się 33 744 pojazdów. Jest to z kolei spadek o 11 proc. Powód? Firma tłumaczy się, że była zbyt duża ilość chętnych w stosunku do szacowań produkcji poprzedniej generacji, tj. Discovery. Za to najlepiej sprzedającym się w poprzednim miesiącu modelem okazał się model Sport. Salony sprzedały aż 10 454 tysięcy tych aut, a to oznacza wzrost o 10 proc.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora